czwartek, 28 grudnia 2017

NIE!

Bunt pięciolatki to wyzwanie.
Serio! Serio na serio ;)

- Ale DLACZEGO nie rozumiesz, co mówię?
- Ale DLACZEGO muszę się teraz iść umyć?
- Ale DLACZEGO muszę umyć zęby?
- Ale DLACZEGO muszę iść spać?
- Ale DLACZEGO nie mogę ubrać TEJ sukienki? (letnia sukienka na ramiączkach)
- Ale DLACZEGO nie można ubrać w zimę sandałków?
- Ale DLACZEGO muszę zjeść chlebek, a nie mogę ciastek na śniadanie?
- Ale DLACZEGO trzeba jeść mięsko!?
- Ale DLACZEGO autobus na nas nie zaczeka?
- Ale DLACZEGO tak na mnie patrzysz?
- Ale DLACZEGO się na mnie denerwujesz? Przecież jestem DZIECKIEM!
- Ale DLACZEGO dziecko musi się słuchać rodziców? to strasznie nudne!
- A tak poza tym, dzisiaj z Wami nie rozmawiam!

:)
10 kilo cierpliwości poszukiwane!


środa, 20 grudnia 2017

Kolęda

Malwa śpiewa kolędę.
Wsłuchuję się w słowa, melodia ok, ale coś treść mało znana ;)
- Spaaała na wysokości a pokój na ziemi... spaaała na wysokości...
-Ejże, Żabciu, tam nie ma słowa "spała" tylko "chwała".
- Achaaaa...

Za chwilę śpiew zaczyna się od nowa, przychodzi pora na refren:
- Chaaaaała na wysokości...
- Żabciu!! ChWała a nie "chała"!

Słychać mamrotanie pod noskiem:
- Spanie żle, chała żle, co to w ogóle jest ta chWała!?

:)


niedziela, 17 grudnia 2017

JOM!

Muchy w grudniu nie uświadczysz ;)
No z wyjątkiem wyjątkowej muchy.
Malwa wpada do kuchni przestraszona i woła, że coś w pokoju robi "BZZZZZZZ".

Patrzymy na siebie z Małżem.
- Żabciu, ale przecież teraz owady nie latają. Jest zima. Owady śpią.
- Ale NAPRAWDĘ jest coś, co robi w domu "bzzzz"! Ja się boję! Co jak to "bzzzzzz" JOM dzieci!?

:)
p.s. faktycznie była to duża mucha, którą wybudził ze snu słoneczny dzień. Leniwa, ospała, chyba zakręcona, jaką porę roku teraz mamy :)